Soovin saada tasuta e-kokaraamatut:

Saad tasuta e-raamatu ja liitud Umami uudiskirjaga. Juba üle 30 000 liituja!

Kuidas värvida mune – ideid ja inspiratsiooni!

Seekordsest blogipostitusest leiad hulga vahvaid ideid ja inspiratsiooni, kuidas pühademunasid kaunistada!

Tegelikult oli mul üks teine plaan selleks nädalaks. Nimelt tahtsin teiega koos siin Umami blogi veergudel samm-sammult värsket pastat valmistada. Ja mitte lihtsalt pastat, vaid seepiatindiga musta pastat. Kuna õues on endiselt käre talv (kui kevadine päike välja arvata), siis oli mul koguaeg tunne, et munapühad on veel merede ja mägede taga. Olin parasjagu üllatunud, kui läinud pühapäeval Emajõe ääres kevade märke otsides meile kallid sõbrad vastu jalutasid, endil pehmete hõbedaste pajuurbadega kaetud oksad käes, sest käes oli Palmipuudepüha! „Oot, see tähendab ju, et täpselt nädala pärast on Lihavõtted!“, oli mu järgmine mõte, mida ma ise ka uskuda ei suutnud vaadates jõe ääres laiuvaid jäävälju ja sügavaid lumekuhjasid ning mõeldes läinudaastastele munapühadele, kui me tollal veel Luksemburgis elades võsast erinevaid õisi vaasi tõime! Kuna olin juba pikemat aega kogunud just lihavõtete tarvis põnevaid ideid, kuidas mune kaunistada, siis pidigi must pasta oma aega ootama jääma. Ei saa ju kõiki neid vahvaid ja värvilisi mõtteid ainult enda teada jätta, ikka tahaks neid teiega ka jagada. Kõiki neid munade värvimise variante ei ole ma ise jõudnud veel järgi proovida. Aga ideede ammutamiseks on minu meelest Pinterest üks asendamatu koht. Umamil on Pinterestis ka oma „pesa“, kui Sulle meie välja valitud pildid meeldivad, siis jälgi meid Pinterestis, et ka tulevikus mõtteid ja inspiratsiooni saaksid, kui neid vaja läheb!

mosaiik

Aga nüüd läheb munade kaunistamiseks!

*Sädelevate täppidega munad – vaja läheb kõigest kahepoolset teipi ja sädelevat pulbrit. Teibist tuleb soovitud kujundid välja lõigata, munale kleepida ja muna särapulbris keerutada! Tõeliselt efektsed munad vähese vaeva ja ajakuluga!tapilised_munad_bhgcom(1)

Foto  ja idee: bhg.com

*Salvrätimunad – ei kõla eriti kaunilt, aga tulemus on minu meelest eriti elegantne. Vaja läheb ilusate kujunditega salvrätte, pintslit ja PVA liimi. Lõika kujundid välja ja pintselda need liimiga munakoorele. PVA-d võib natuke veega lahjendada, et kiht liiga paks ei jääks!

 salvratimunad_blogpurehomecom

Foto ja idee: blog.purehome.com

*Minimalistlikud ristpistemunad – isegi natuke rahvuslikud, kas pole? Vaja läheb veekindlat peenikese otsaga vildikat, millega soovitud muster või kujund ristpistetaoliselt munakoorele joonistada!

ristpistemunad_amandagillilandpinterest
Foto: pinterest.com/3bees/

*Nonparellidega kaetud munad – eriti nunnu! 🙂 Selliste munade puhul on tõsine oht, et pere väiksemad liikmed löövad pikemalt mõtlemata munasse hambad sisse ja söövad selle koos koorega ära! Vaja läheb liimi (kel võimalik, võib kasutada söödavat liimi, võib proovida ka munavalgega) ja ilusaid värvilisi nonparelli-segusid!

tapikestegamuna_studiodiycom

Foto ja idee: studiodiy.com

*Litritega munad – vaja läheb ilusaid litreid ja natuke liimi!

litritega_munad_studiodiycom

Foto ja idee: studiodiy.com

*Hilise ärkaja munad – idee neile, kes jõuavad poodi alles siis, kui kogu kaubandus valgetest munadest tühjaks on ostetud. Osta pruunid munad ja haara kirjatarvetest kaasa ka valge korrektorpliiats! Tulemus on igati efektne minu meelest!

korrektorimunad_joyeveraftercom

Foto ja idee: joyeverafter.com

*Eriti uhked munad – tõelistele meisterdajatele. Vaja läheb igasuguseid ilusaid nööre, pitse, sulgi jm kaunistusi, lisaks kunstniku silma ja meistri kätt! Lase fantaasial lennata! Iseküsimus on, kes neid pärast süüa raatsib. Võibolla peaks sellised kaunistused tegema käsitööpoe mittesöödavatele munadele, et neid siis igal aastal uuesti pühadekaunistusena kasutada!

pitsilised_munad

Foto: MariCrea Photography

*Vesipiltidega munad – vaja läheb ilusaid vesipilte, mida siis munadele saab kanda just nii, nagu lapsena vesipiltide kleepimine käis. Kõrval veel üks armas idee, kuidas munarestist ilusa lauakaunistuse saab!

vesipiltidega_munad_countrylivingcom

Foto ja idee: countryliving.com

kevadpuhad_donnahaycomau

 

Foto ja idee: donnahay.com.au

*Toon-toonis munad – vaja läheb neid munavärvitablette, mida igas poes müüakse ja veidi äädikat. Iga järgmist muna hoia värvi sees eelmisest veidi kauem!

toontoonismunad_sugarandcharmblogcom

Foto ja idee: sugarandcharmblog.com

*Lehekestega munad – vaja läheb ilusa kujuga taimede lehti, õhukesi sukkpükse, mille sisse muna niimoodi kinni panna, et leht kõvasti paigal püsiks ja midagi, millega mune värvida, nt sibulakoori, kurkumat, punast veini vms!

lehekestega_munad_marthastewartcom

Foto ja idee: marthastewart.com

Lõpetuseks veel kaks eriti vahvat ideed:

Šokolaadist pühademunad toorjuustutäidise ja passionivilja „rebuga“ ja

toorjuustutaidisega_lihavottemunad_raspberrycupcakescom

Foto ja retsept: raspberrycupcakes.com

salvrätist lihavõttejänkud (juhend, kuidas neid voltida on siin)!

janku_salvratt_tasteofhomecom

     Idee ja foto: tasteofhome.com

janku_salvratt_bitly

Mis Sa arvad, kas mõni neist ideedest võiks juba sel aastal käiku minna? Milline on Sinu lemmik? Kuidas teie peres mune kaunistatakse? Põnev oleks kuulda ja järgmisteks aastateks uusi ideid juurde koguda!

Värvilisi ja päikselisi munapühi soovides, 

allkiri

juta ring 

PS! Facebookis jälgib meid juba üle 20 000 toidusõbra. Tule ka: Umamipood.

PS! Jälgi igat Umami maitsvat sammu ka Instagramis!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga