Bodhi

//umami.ee/wp-content/uploads/2015/07/NewBodhi_logo_.png

 

Bodhi toodete retseptid koosnevad:

*väärtuslikest eeterlikest õlidest (greip, münt, rosmariin, laim, bergamot, geraanium, ingver, lavendel, teepuu, sidrunhein, ylang-ylang, magus ja mõru apelsin, mandarin, tangeriin ja roos),

*puhastest taimeekstraktidest (passionivili, gotu kola, aloe vera, roheline tee, Baikali tihasheina juur, hõlmikpuu, siid, nõiahammas, laim, sidrun, sidrunhein, kookos, vanill, bambus, jasmiin ja liiliad)

Bodhi looduskosmeetika on pärit Taist, kus spaakultuur on lahutamatu elu osa. Kehahoolduse sensatsioonide ja rituaalide nautimine on alguse saanud juba iidsetest Budismi filosoofiatest. Aja jooksul on spaa-saladused ja rituaalid, mida kasutatakse puhastumiseks ja värskendamiseks, muutunud eriliseks maiuspalaks. Nende rituaalide parimad teadmised on koondatud Bodhi toodetesse.

Bodhi tooted on mõeldud kõigile, kes soovivad end hästi tunda ja ilus olla kasutades puhtast loodusest pärit vahendeid, taimeõlide aroomiteraapilisi võimeid ja looduse ravijõudu. 

Bodhi koostisained

Bodhi toodetes ei ole kasutatud kahjulikke kehasse ladestuvaid keemilisi koostisained ega aineid, mille mõju pole veel täielikult kindlaks tehtud. Bodhi on ohutu nii Sinu kehale kui ka meid ümbritsevale loodusele.

„Stop“- nimekiri

Siin on nimekiri levinumatest kosmeetikas leiduvatest kemikaalidest ja nende võimalikust mõjust inimorganismile. Bodhi toodetest te neid ei leia! 

tai_spa

Sodium Lauryl / Laureth Sulphate (SLS/SLES)

Neile viidatakse enamasti kui SLS ja SLES ning neid võib leida 90% puhastamiseks mõeldud kosmeetikavahendites, kuna need on suurepärase vahu tekitajad. Neid leidub dušigeelides, vannivahtudes, šampoonides, vedelseepides ja hambapastades, kahjuks ka lastele mõeldud kosmeetikatoodetes. SLS on üks võimsamaid rasvavastaseid vahendeid ja seetõttu kasutatakse seda  autotööstuses mootorite, garaažipõrandate, masinate ja tööstuste puhastamiseks õlist. See ei ole ju midagi, mida sooviksime ka oma näo õrnale nahale panna!

60% nahale määritud ainetest siseneb läbi naha organismi. Igapäevaselt SLS sisaldavaid tooteid kasutades pääsevad need ained kiiresti Sinu kehasse. SLS koguneb organismi kiiresti ja väljub väga vaevaliselt. Tulemuseks võivad olla ebameeldivad. SLSid hävitavad nahka pindmiselt, rikuvad juuste karvanääpsu, häirivad juukse kasvu, tekitavad sügelust, allergiaid, nahapõletikke ja naha kuivust. SLS võivad kaasa tuua silmade ärritust, see võib kogunedes segada ajurakkude ja maksa tööd. Uuringuid tehes kasutatakse SLSe, et ärritada katsealuste nahka, et seejärel seda uute testimisjärgus olevate toodetega ravida. Samuti ei ole suudetud veel tõestada, et SLSd ei ole vähkitekitavad.

Parabeenid

Parahüdroksübensoehapet saadakse sünteetiliselt. On ka teisi parabeenigruppe, aga kosmeetikatööstus kasutab enamasti butüül-, etüül-, metüül- ja propüülparabeene. Neid kasutatakse antibakteriaalsete säilitusainetena umbes 85% kosmeetikatoodetest. Algselt arvati, et need on ohutud, aga Suurbritannias 2004.a tehtud uuring väitis, et parabeenid võivad olla seotud rinnavähki haigestumisega, kuna rinnavähi kudedes leidus kõrges kontsentratsioonis parabeene. Uuringud jätkuvad. Samuti on kindlaks tehtud, et parabeenid mõjutavad meessuguhormoone. 

Propüleenglükool (propylene glycol)

Propüleenglükooli saadakse samuti naftast ning seda leidub tihti kosmeetikatoodetes. Seda kasutatakse, et vett sidudes saavutada sile nahk, aga samal ajal rikub see naha normaalset ainevahetust. Autotööstuses on propüleenglükool põhiline jäätumisvastane ja pidurivedelike koostisosa. See on ka tuntud neurotoksiin, mis võib põhjustada nahapõletikke, ärritust ja naha kuivust. 

Vaseliin ja mineraalõlid

Need on rafineeritud naftasaadused. Autotööstuses kasutatakse neid määrdeaine ja lahustina. Kosmeetikatoodetesse lisatakse neid, et anda pehmust ja leevendada kuiva nahka. Mineraalõlidel on nahale eriti kahjulik mõju, need moodustavad naha pinnale vett hülgava õlise kihi. Vedelik lukustatakse selle kihi alla, aga nahk ei saa hingata ja hapnikku. See takistab nahast loomulikul moel mürkainete väljutamist ja teisi ainevahetusprotsesse ning võib soodustada akne teket. Ühtlasi aeglustab see noorte naharakkude liikumist naha pindmistesse kihtidesse ning teeb naha kiiremini vanaks. 

tai_spa--

Bodhi – harmoonia

"Bodhi" tähendab looduse harmooniat, see on igavene taimede ja inimese vaheline tasakaal. Aroomiteraapia tagab vaimu harmoonia ja puhtad looduslikud koostisained teevad naha ja juuksed ilusaks. Bodhi tooteid valmistades on arvestatud kehahoolduse traditsioone ning aegade jooksul loodusest ammutatud teadmisi

Bodhi tooted on toodetud vastavalt headele tootmistavadele (GMP ehk good manufacturing practice). Tooted ei ole loomade peal testitud.

Taimed ilu ja naudingu heaks

Tai mahe troopiline kliima pakub mitte ainult luksust ja meelelahutust, vaid on ka ideaalne rikkaliku taimestiku kasvuks. Tai lopsaka floora õied sisaldavad aineid, mis on suurepärased ilu ja tervise säilitamiseks. Erinevad puuviljad, mis troopilise päikse käes küpsevad ning lillede ja ürtide küllus pakuvad eeterlikke õlisid ja ekstrakte, mis on nii koduste kui professionaalsete spaarituaalide aluseks.

tai_spa-

Tõeliselt looduslik

Milline kosmeetika on tõeliselt looduslik? Kas piisab vaid sõnast „looduslik“ pakendil? Tänases maailmas, kus on võimalik valida lugematute „naturaalsete“ toodete vahel,  ei piisa vaid nimest sildil. Nn „looduslikud“ tooted võivad siiski sisaldada tervet rida kemikaale, mis ei ole Su kehale ja keskkonnale head. Bodhi tooted põhinevad eeterlikel õlidel ja puhastel taimeekstraktidel  -. Oma tooteid luues kasutab Bodhi taimede naturaalseid ekstrakte – passionivili, gotu kola, aloe vera, roheline tee, Baikali tihasheina juur, hõlmikpuu, siid, nõiahammas, laim, sidrun, sidrunhein, kookos, vanill, bambus, jasmiin ja liiliad. Lisaks kasutab Bodhi eeterlikke õlisid: greip, münt, rosmariin, laim, bergamot, geraanium, ingver, lavendel, teepuu, sidrunhein, ylang-ylang, magus ja mõru apelsin, mandarin, tangeriin ja roos.  Tooted sisaldavad ka muid väärtuslikke looduse ande nagu Himaalaja teemantsool, roosuhkur, magusmandlid, palmiõli, jojoba õli, Kreeka pähklid ja kohvioad. Mõnel neist koostisosadest on rahustav toime, teised aitavad kaasa noorenemisele. Bodhi tooted püüavad aidata kaasa igapäeva pingete leevendamisele ja positiivsete emotsioonide tekitamisele. Võid kasutada Bodhi tooteid igapäevaselt olles kindel, et Sa ei tee liiga ei iseendale ega ka Sind ümbritsevale maailmale.

Leia Bodhi tooted SIIT!