Bourboni vanillikaunad Madagaskarilt 2tk

8.15 


Kliendi hinnang:
5.00 out of 5
(1 arvustust)

Laos

Vali kogus:
  • Toode on laos, saame selle kohe teele panna!
  • 14 päeva tagastusõigus internetist ostmisel
  • Tasuta transport al 30 EUR ostusummast!
  • Kaup kätte 2-3 tööpäevaga.

Bourboni vanillikaunad Madagaskarilt 2tk

Bourboni vanillikaunad Madagaskarilt 2tk. Lopsakad ja rikkalikud vanilli kaunad.

Bourboni vanillikaunad on maailma kõige tuntumad ja kasutatavamad. Madagaskari viljakas pinnas ja troopiline kliima muudavad selle saareriigi maailma üheks esmasklassilisemaks vanillitootjaks. Bourboni vanillikaunad on musta värvi, prisked ja mahlakad. See on nõutud kaup maailma parimate kokkade poolt, kuna kaunade maitse on intensiivne ja samas delikaatne, mis teeb need sobivaks ka kõige peenemate roogade valmistamiseks. Kasuta kaunu nii magusates kui soolastes toitudes. Kasutamiseks lõika kaun lõikelaual terava noaga esmalt pikkupidi pooleks ning kasuta kaunapoolikute seest seemneid või terveid kaunu toitude maitsestamisel.
Nipp: Vanillikaunas on niivõrd palju maitset, et kaunu saab tegelikult mitu korda kasutada, enne kui maitse ja aroom hajuvad. Pakenda kasutatud kaunad tagasi läbipaistvasse kotikesse ning täida see suhkruga. Sulge ots kindlalt ning lase vähemalt nädal aega seista. Mida kauem hoiad, seda intensiivsema maitse saavutad.

LittlePodi vanillikaunu korjatakse vastutustundlikult. LittlePod toetab ka vanilli kasvualasid ning väikefarmereid, kes vanilli kasvatavad.
Pärast avamist on soovitatav hoida vanillikaunu õhukindlas anumas jahedas ja valguse eest kaitstult.

Põnevat vanilli kohta:
Vanill pärineb algselt Mehhikost, kust aastal 1822 Mr Marchand, Bourboni valitseja, tõi Pariisi kaasa Mehhikost korjatud vanillikaunu. Bourbonis kasutati vanillitaime sel ajal dekoratiivtaimena. Mehhikos, kus vanilliliaanidel valmisid ka kaunad, maitsestati küpsenud kaunadega jooke. Mehhikos viljastasid vanillitaimi herilased, keda Bourbonis ei esinenud. Edmund, Bourbonil elav noor ori, kellele meeldis oma botaanikast huvitatud isandaga koos taimi uurimas käia, mõtles välja, kuidas ka Bourbonil oleks võimalik vanillitaimi viljastada ning kaunu saada. Tänutäheks kingiti talle vabadus ja ta sai nimeks Albius, viidates vanilliorhidee valgele värvusele (Alba).

Vanill on ainus liik 35000 orhidee liigist, mis annab söödavaid seemnetega kaunu. Vanill kasvab vihmametsades, täpselt 23 kraadi ekvaatorst ühele ja teisele poole. See unikaalne orhideeline ronib mööda puutüvesid ning neid puid kutsutakse tuutor-puudeks. 
Vanilli kasvatamine on pikk ja töömahukas protsess. Võib võtta kuni 5 aastat alates vanillitaime istutamisest kuni valmis kaunani, mida saame köögis kasutada. Selle tohutu ajakulu tõttu peetakse vanilli üheks kõige töömahukamaks viljaks maailmas.
Uuringud on näidanud, et vanilli kasvukohtades suureneb bioloogiline mitmekesisus. Töökad väikefarmerid, kes näevad vaeva vanilli kasvatamisega, teevad sellega ka suure teene kogu ümbritsevale vihmametsale ning läbi selle kogu Maale. Seetõttu ongi LittlePodi missiooniks kohalikke vanillikasvatajaid igati julgustada ja toetada.

 

  • Tootja: LittlePod
  • Riik: Madagascar

1 arvustus tootele Bourboni vanillikaunad Madagaskarilt 2tk

  1. 5 out of 5

    Super aroom!

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga