Steviaga suhkruasendaja – stevioolglükosiidil ja erütritoolil põhinev lauamagusaine 

4.99 9.95 


Kliendi hinnang:
3.87 out of 5
(23 arvustust)
Puhasta
 • Toode on laos, saame selle kohe teele panna!
 • 14 päeva tagastusõigus internetist ostmisel
 • Tasuta transport al. 30EUR ostusummast!
 • Kaup kätte 2-3 tööpäevaga.

Steviaga suhkruasendaja

Stevioolglükosiidil ja erütritoolil põhinev lauamagusaine. 

Steviaga suhkruasendaja. 300g ja 800g pakend. Selle kalorivaba suhkruasendajaga saad asendada suhkru üks ühele. Tegu on stevia ja teise loodusliku suhkruasendaja erythritoli seguga, mis on suhkru kontsistentsiga ja suhkruga praktiliselt sama magususega. 

Koostisosad: erütritool (erythritol) 99,8%, stevioolglükosiid (steviol glycoside) (Stevia recaudiana taime ekstrakt) 0.2% 

Stevia on kasulik:
• kuna see ei tõsta veresuhkru taset, siis on see sobilik toiduaine diabeetikutele
• stevia ei lõhu hambaid
• 100% looduslik
• normaliseerib vererõhku 
• suhkruleht mõjub hästi südamele ja veresoonkonnale
• see vähendab gaaside teket, normaliseerib kõrvetisi ja aitab maoülihappesuse korral

Stevia on kasulik abivahend kõigile, kes soovivad kaalu langetada, kuna
• see on täiesti kalorivaba, nii saab nautida ka dieedi ajal magusaid toite vältides samas suhkrus sisalduvaid kaloreid
• kuna stevia kasutamisel ei kõigu veresuhkru tase, siis jäävad ära magusa söömisega seotud äkilised näljahood
• stevia on ka süsivesikute vaba ja selle glükeemiline indeks ehk GI on 0.

Steviast:

Indiaanlased on ajalooliselt juba sajandeid magusat suhkrulehte ehk steviat kasutanud oma taimetee ehk mate magustamiseks. Tänaseks kasutatakse steviat paljudes riikides üle maailma, kuid kõige enam Aasias (eriti Jaapanis). Pärast pikki ja põhjalikke uuringuid tunnistas Euroopa Toiduohutusamet stevia täiesti ohutuks.

Erythritolist (erütritool)

Kuna suhkrust 300 korda magusamat puhast steviat on koduköökides väga raske doseerida, siis on sellele lisatud teist looduslikku magusainet, mis oleks sarnaste omadustega, aga vähendaks magusust. Nii sündiski see steviaga magusaine, kus enamus magusust tuleb võimsast steviast, aga koduköögis kasutamiseks sobilik kontsistents erythritolist.

Erythritol on samuti looduslik ja tegelikult sarnanevad selle omadused stevia omadega. Steviaga sama kuulus ei ole ta setõttu, et erythritol on suhkrust üksjagu vähem magus ja seega peaks ainult seda kasutades magusa tulemuse saavutamiseks seda liiga palju panema. Samuti on tegu väga kalli hinnaga ainega. Nagu stevialgi, on selles 
• 0 kalorit,
• see sisaldab palju antioksüdante,
• see ei tõsta veresuhkru taset ja
• lisaks on see kõige lihtsamini seeditav suhkur.
Looduslikult esineb erütritooli pirnides, viinamarjades, arbuusis, veinis, sakes jne. Seda sisaldavad ka inimorganismi koed ja vedelikud. 

Ülemäärane tarbimine võib tekitada kõhulahtisust.

Toitumisalane teave 100 g kohta:
Energia: 0 kcal
Rasvad: 0 g
– millest küllastunud 0 g
Süsivesikud: 0 g
– millest suhkruid 0 g
Valgud: 0 g
Sool: 0 g
Kiudained: 0 g

 • Tootja: Alvo
 • Riik: Hiina

  23 arvustust tootele Steviaga suhkruasendaja – stevioolglükosiidil ja erütritoolil põhinev lauamagusaine 

  1. 1 out of 5

   Pole eriti aus. Alles kodus vaatasin, et tegemist pole steviaga.

  2. 2 out of 5

   Tere Juta
   Tänan täpsustava vastuse eest. See on tõesti uurimist väärt, miks osad tootjad siiski erütritooli suhkrualkoholi pakendile süsivesikuteks märgivad.
   Mul on nüüd aga ka teine küsimus:
   millest tulenevalt märgite te selle toote päritolumaaks Saksamaa?
   Klassikalises mõttes peetakse kaubanduses toote päritolumaaks riiki, kus see on toodetud. Rahvusvahelises kaubavahetuses on selle kohta ka dokument, milleks on päritolusertifikaat.
   Siin lehel seda infot ei ole, aga kui see on sama toode, mida müüte ka läbi Selveri (ka Selveri hinnasildil on märge: Saksamaa), siis Selveris müüdava pakendi pöördel on märgitud, et erütritooli (99,8% tootest) päritoluriik on Hiina ja toode on pakendatud Leedus.
   Ainukese komponendina jääb veel stevioolglükosiid…kas seda segatakse Hiinas toodetud erütritooli sisse Saksamaal? Mis riigist on siis stevioolglükosiid pärit?
   Ma võin eksida, aga ma julgeks arvata, et kogu toode on toodetud Hiinas, sest maailmas ühe suurema magusainete tootjana hiinlased ka selliseid segusid (ja erineva magususastmega) toodavad ja seda usaldusväärse kvaliteediga.

  3. 2 out of 5

   Tere Gerli
   Kui vaatate minu 28. veebruari kommentaar-küsimust, siis näete, et Teie vastusega läks pisut viltu.
   Teie räägite kaloritest, mina aga süsivesikutest.
   Seega palun täpsustage teemat, mis puudutab selle toote süsivesikuid, mille kohta olete märkinud väärtuseks 0 grammi 100 grammi kohta.
   Kui vähegi internetiavarustes ringi vaadata, siis analoogse toote puhul leiab süsivesikute väärtuseid 99 grammi ja ka 100 grammi 100 grammi toote kohta.

   • (toote omanik)

    Tere lgp Riho. Gerli pidas silmas, et kui tootes on 0 kcal, siis ei saa see ka süsivesikuid sisaldada. 1 grammis süsivesikutes on ca 4kcal.
    Erütritooli suhkrualkoholi süsivesikuid ei loeta süsivesikute hulka. Selle kohta on ka internetis väga palju infot.
    Meie lähtume oma andmetes siiski ennekõike tootjapoolsetest ametlikest spetsifikatsioonidest, mis ütleb selgelt, et süsivesikuid tootes pole.
    Lugupidamisega, Juta, umami.ee

  4. 1 out of 5

   Tere
   Jätkuks Evelini küsimusele ja Teie vastusele, seoses selle toote süsivesikute sisalduse kohta.
   Julgen väita, et see info, et süsivesikute sisaldus 100g toote kohta on 0g ei vasta tõele.
   Kui puhta erütritooli süsivesikute sisaldus 100g kohta on 100g, siis ei saa see toode kuidagi olematu süsivesikute sisaldusega olla.
   Palun täpsustage oma süsivesikute infot nii Evelini vastuses kui ka toote pakendil!

   • Tere, Riho. Meie lähtume esmajoones tootjapoolsest kontrollitud toote spetsifikatsioonist, mille nüüd ka kindluse mõttes uuesti palusime saata ning veendusime, et tootes on endiselt 0 kcal.
    Samuti kontrollisime fakte toitumisnõustajalt, ning temagi kinnitas, et erütritool on suhkrualkohol ning suhkrut ei sisalda.

  5. 5 out of 5

   Palun öelge kui suur on selle toote süsivesikute sisaldus?

   • Süsivesikute sisaldus on 0 🙂

  6. 5 out of 5

   Super hea asendus tavalisele suhkrule. Kasutan tee ja kohvi magusaks tegemisel ning ka küpsetistes ja kreemides

  7. 5 out of 5

   April 25, 2016 lubasite ühele kommenteerijale siin, et muudate pakendi nime ära sest teie toote puhul ei ole tegemist Stevia magusainega. Jätkuvalt müüte muutmata kujul ja eksitate tarbijat. Stevia maine ja tarbija kaitseks oleme sunnitud pöörduma Tarbijakaitsesse kui te ei tee koheselt muudatusi.

  8. 5 out of 5

   Lugupeetud Umami esindaja.

   Teie poolt pakutav Stevia magusaine on Tarbija selge eksitamine. Kui teie pakendil on kirjas et Stevia sisaldus on 0,02% ja ülejäänu on erythritol, siis on ilmselget tegemist erythritoliga , mitte aga Stevia magusainega. Palume lõpetada koheselt tarbija eksitamine ja muuta pakendi nimi õigeks.

  9. 4 out of 5

   Tere! Mitu kcal on 100g kohta?

   • Lissell, NULL! 🙂

  10. 4 out of 5

   Tere! Kuidas saab olla sellel magusaainel hulgas steviat kui stevia on oma olemuselt roheline, kas siis on seda ikkagi töödeldud või?

   • (toote omanik)

    Tere Luule! Stevia on tõepoolest roheline leht, mida võib ka lihtsalt kuivatada ja tee sisse panna. Selleks aga, et steviast saaks suhkru taolise kontsistentsiga ja sarnaselt kasutatav (ka küpsetistes, limonaadis jne) magustaja, eraldatakse stevia lehtedest glükosiidid (see on siis see, mis stevia nii maguasaks teeb), see on siis midagi ekstrakti sarnast, jäetakse kasutamata lehe nö kest, kõik see roheline, ning kasutatakse seda, et saada kalorivaba looduslik suhkruasendaja! Loodan, et minu vastus selgitas pisut olukorda. Tervitades, Juta, umami.ee

  11. 4 out of 5

   (toote omanik)

   Ülal kommenteeriti, et selle magusainega vahustati munavalget ning tuli hästi välja, kas see tähendab, et võib ka beseed teha?
   Ning kas steviaga magusaine sobib ka keediste valmistamiseks, mida talveks sahvri riiulitele koguda?

  12. 5 out of 5

   Kas antud toode sisaldab Maltodextrin’i? Pakendil on kirjas erythritol 99,98%, steviol glycoside 0.02%, kuid kas lisaks nendele ainetele on veel teisi aineid?

   • (toote omanik)

    Ei ole, koostis vastab tegelikkusele nii nagu kirjas toote kirjelduses 🙂

  13. 3 out of 5

   Erythritol on GMO toode.

   Ja sellise toodetega segatud stevia on tugevalt töödeltud “stevia” mille puuduvad tegelikult igasugused tervislikud omadused.

   Tegu on truviaga. Kui te teaksite protsesse kuidas antud tooded valmis tehakse siis te ei pistaks seda elusees suhu.
   Toode sisaldab kastriogeene.

   • (toote omanik)

    Tere Martin.
    Kas olete meie toote spetsifikatiooniga enne tutvunud, kui selle kohta fakte kirja panete?
    Umamis müügil olev steviaga magusaine on mitte-GMO toode, see info on selgelt näha ka toote spetsifikatsioonil.
    Truvia on Coca Cola Company ja Cargilli toodetava suhkruasendaja brändinimi. Umamis müügil olev steviaga magusaine ei ole nende ettevõtete toode ja seega kindlasti mitte truvia.
    Kastriogeenide all mõtlesite vist kantserogeene?
    Oleme täiesti teadlikud sellest, et stevia lehest saab töötlemise tulemusel stevia ekstrakt. Kasutame seda endiselt hea meelega, kuna see on kalorivaba altenatiiv suhkrule, mille üleliigne tarvitamine on tänapäeva inimkonnale üksjagu terviseprobleeme tekitanud.
    Nagu kõige muu puhul, on märksõnaks mõõdukus – mõõdukas koguses suhkrut, mõõdukas koguses mett, mõõdukas koguses agaavisiirupit (fruktoos), mõõdukas koguses steviat jne. Ükskõik millega liialdamine pole tervisele hea, aga igal asjal on oma kogus ja koht, kus sellest kasu võib olla!
    Kõike parimat soovides, Juta, umami.ee

  14. 5 out of 5

   Tere, kas selle segu konsistents muutub ahjus küpsetades (juustukoogis)? Olen lugenud, et Erythritol võib muutuda kristallseks peale seda kui kook on jahtunud ja konsistents “teraliseks”? Kuidas on kogemused antud tootega? Samuti olen lugenud, et Erythritolil on kergelt “jahutav” maitse, nagu mündimaitse. Kas antud toodet kasutades tuleb sama maitse esile?

   • (toote omanik)

    Tere, minul pole seni küpsetades selle tootega midagi juhtunud. Kui kasutada temperatuuri kuni 180 kraadi, siis ei tohiks midagi juhtuda!
    Tervitades, Juta, umami.ee

  15. 5 out of 5

   Kas antud tootega sobib küpsetada ahjus, mikrolaineahjus (tassi kooke tehes)? Kas sobib ka niisama tee/kohvi maitsestamiseks ja jogurtisse lisamiseks?

   • (toote omanik)

    Tere, antud toode sobib kõigeks mida nimetasite. Kasutan seda ise samadel eesmärkidel juba pikemat aega. Tervitades, Juta, umami.ee

  16. 5 out of 5

   Kas antud toode sobib kasutamiseks üks ühele tavasuhkruga? S.t et kui retseptis on kirjas 5 supilusikat suhkurt, siis lisan 5 supilusikat Steviat? Või peaks koguseid vähendama?

   • (toote omanik)

    Tere. Põhimõtteliselt peaks nii olema, aga enne soovitan steviat maitsta, kas see tundub teile magusam kui suhkur või mitte, kuna inimesed tajuvad stevia magusust väga erinevalt. tervitades, Juta, umami.ee

  17. 5 out of 5

   (toote omanik)

   Kõige lemmikum toode Umami poes. Kasutan tee ja kohvi magustamiseks ja väiksemast pakist jätkub terveks kuuks.

  18. 5 out of 5

   (toote omanik)

   Väga hea asendus tavalisele suhkrule

  19. 5 out of 5

   (toote omanik)

   Minu arvates hea toode, katsetasin täna munavalget sellega vahustada ja väga hästi tuli välja!

  20. 3 out of 5

   (toote omanik)

   Eelnevalt müügil olnud Stevia võiks ka tagasi müügile tulla. Ei olnud selle juures mingit häirivat kõrvalmaitset ja hea oli panna hästi natukene smuutidesse või magustoitudesse. Väiksema raha eest said palju magusat st toodet kuluski selle võrra vähem.

   • (toote omanik)

    Me müüks eelmist toodet ka edasi, kui tootja poleks selle tootmist lõpetanud. Tootja põhjendusel saigi otsustavaks tagasiside, et see toode oli liiga magus (liiga kõrge stevia sisaldus) ja seetõttu keerulisem doseerida ning paljud kliendid tundsid ka stevia kõrvalmaitset, mis ei meeldinud kõigile.

  21. 2 out of 5

   Kuidas saab seda toodet nimetada Steviaks,kui koostis on: erythritol 99,98%, steviol glycoside 0.02%???

   • (toote omanik)

    Tere. Aitäh tähelepaneku eest. Muutsime tootenimetuse ära, et segadust vältida.
    Põhjus, miks tootes stevia ja erythritoli vahekord selline on, on see, et stevia enda maitse on päris intensiivne ja see on meeletult magus. Sellises kontsentratsioonis on toodet lihtne suhkru asemel doseerida ja häirivat kõrvalmaitset ei ole. Juta, umami.ee

  22. 3 out of 5

   (toote omanik)

   Võiksite siia lehele ka üles kirjutada pakendil oleva info, et suures koguses tarbimisel võib tekitada kõhulahtisust. Mõtlesin kookide valmistamisel kasutada seda, aga nüüd ei julgegi 😀

   • (toote omanik)

    Tere Gerli. Aitäh tähelepaneku eest, lisan tootekirjeldusse. Kookides võite rahuliku südamega kasutada steviaga magusainet, olen ise seda teinud ja kliendid samuti kasutavad juba pikemat aega ilma probleemideta.
    Selleks peaks ära sööma ikka väga suurtes kogustes steviaga magusainet, et see lahtistavalt mõjuks. See on umbes nagu kaneeliga, et kui hiiglasuurtes kogustes tarbida, siis mõjub selles sisalduv mürgine kumariin tervisele kahjulikult, aga keegi ei söö kunagi nii palju kaneeli ära :).

  23. 5 out of 5

   (toote omanik)

   Väga vahva asi, kasutan suhkru asemel tee ja kohvi sees. Ootan põnevusega, millal vannikaalu seier vasakule hakkaks liikuma!

  Lisa arvustus

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga