Salt Odyssey

//umami.ee/wp-content/uploads/2019/02/salt-odyssey-logo-e1549372934940.jpg
//umami.ee/wp-content/uploads/2019/02/soolad.jpg

Salt Odyssey on Kreeka bränd, mis toodab kõrgelt auhinnatud, puhtaid meresoolasid. Sool on korjatud soolaväljalt Lääne-Kreekas asuvast imekaunist Messolonghi laguunist. Messolonghi linn ja selle loodustekkeline laguun asuvad kahe jõe, Acheloosi and Evinosi jõe vahel. Siin paikneb Kreeka suurim ja ühtlasi ka üks Euroopa olulisemaid märgalasid, mis on Ramsari konvektsiooni kaitse all. See on erakordselt kaunis ja ökoloogiliselt väärtuslik ala haruldase taimestiku ja 280 linnuliigiga.
Messolonghi 11,5 aakrit maad ja  kuum Kreeka päike toodavad 120000 tonni kvaliteetset soola, enamus sellest lähebki soolatööstusesse valmistamaks lauasoola. Salt Odyssey ostab Messolonghist vaid rafineerimata toodangut, mida ei ole keemiliselt töödeldud, milles puuduvad soovimatud lisaained ning on säilinud kõik looduslikud koostisosad.

Soolad on auhinnatud mitmetel rahvusvahelistel toidu hindamise ja maitsmise messidel. Viimase kolme aasta jooksul on Salt Odyssey soolad noppinud 30 erinevat auhinda!

Salt Odyssey soolad ei sisalda 
• paakumisvastaseid aineid
• parandajaid
• keemilisi lisaaineid
Selle tõttu on Salt Odyssey soolad heaks ja tervislikuks alterantiiviks harilikule lauasoolale.

Meresoolahelbed

Salt Odyssey meresoolahelbed on looduslikult püramiidja kujuga. Soolahelbed tekivad peamiselt kristallide keskosa ja servade erineva nn kasvukiiruse tõttu. Selle tulemusel on soolahelvestes madalam mineraaljääkide sisaldus ning see annab soolahelvestele tugevama soolakuse. Tekstuurilt on soolahelbed jällegi õrnad ja meeldivalt krõbedad ning sobivad suurepäraselt toidu viimistlemiseks. Samuti kulub neid soolasuse tõttu tavalisest lauasoolast vähem.

Salt Odyssey soolahelveste seast leiad nii naturaalsed kui maitsestatud soolahelbed, orgaanilist päritolu ürtidega soolahelbeid, aga ka näiteks atraktiivsed mustad soolahelbed seepiatindiga.

meresoolahelbed sidruniga
//umami.ee/wp-content/uploads/2019/02/Salt-Odyssey-F7_.png

Suitsusoolad | Ürtide ja vürtsidega soolad

Salt Odyssey rikkalik suitsusool on 140 tundi külma pöögisuitsu sees suitsetatud. Ilma ühegi suitsumaitseaineta on saavutatud fenomenaalse aroomiga unikaalne kuldpruun sool. Tõelise ja luksusliku gurmee-elamuse pakub veel suitsutatud paprikaga maitsestatud meresool. Mitmeid auhindu on võitnud ka orgaanilise röstseesami ja Kreeta päritolu ürtidega meresool - kõikide lisaainete vaba, joodivaba, rafineerimata sool, mis sobib fantastiliselt salatitele, pastale või puljongikuubiku asendamiseks.

 

 

Taastäidetavad keraamilise jahvatajaga veskid

//umami.ee/wp-content/uploads/2022/07/veskid.jpg
//umami.ee/wp-content/uploads/2019/02/natural_0__.png

 

Puhas Meresool

Mõistagi kuuluvad Salt Odyssey valikusse kõrge kvaliteediga täielikult puhas meresool. Igaks otstarbeks oma: kristallid, soolaõied, soolahelbed ja jahvatatud sool. Päikese käes kuivanud sool kaitstud ja puhtast loodusest.

Himaalaja sool

Naturaalne ja autentne Himaalaja sool kaevandatakse Pakistani mägedest, kus see on tekkinud juba miljoni aasta eest. Et tagada selle mineraaliderikka ja pehmemaitselise soola kõrgeim kvaliteet, kontrollib Salt Odyssey igat partiid, et see oleks vaba raskemetallidest.

himaalaja sool jahvatatud

Küsi HoReCa hinnakirja kadi[at]umami.ee
või tel +372 55 26 167