Creme brulee grenadilliga
Servings
~6portsjonit

Servings
~6portsjonit

Instructions
  1. Kuumuta ahi 160 kraadini. Vahusta munakollased suhkruga heledaks vahuks. Poolita vanillikaun ja pane see koos koorega potti. Kuumuta vahukoor peaaegu keemiseni, aga ära päris keema lase. Tõsta tulelt.

  2. Eemalda vanillikoore poolikud, aga kraabi kõik vanilliseemned mõlemast koore poolest vahukoore sisse. Lisa vahukoor peene joana ise pidevalt segades munakollasevahule. Pane saadud segu väiksemasse potti ja aja suuremas potis vesi keema.

  3. Kuumuta väiksemat potti suuremas potis keeva vee kohal pidevalt aeglaselt segades, kuni segu läheb paksuks. Selles etapis tuleb olla ettevaatlik, et segu tükki ei läheks (kui peaksid mõned tükid siiski tekkima, võib asja “päästa” kreemi läbi peene sõela valades). Sellise grenadilli brüleekreemi tegemisel tuleb segu veevanni kohal üsna paksuks keeta, sest me tahame, et grenadilli sisu jääks portsjonvormi põhja ja kreem selle kataks.

  4. Jaota grenadillide sisu portsjonvormide vahel ära. Kata grenadillikiht kreemiga ehk jaota kogu kreem vormide vahel ära. Vormid peaksid umbes 3/4 kõrguseni täis saama.

  5. See oleneb muidugi vormide suurusest, aga sellest kogusest peaks saama ca 6 portsjonit. Kata iga vorm fooliumiga ja tõsta suurde kõrgete äärtega ahjuvormi. Vala ahjuvormi kuuma vett nii palju, et vesi ulatuks portsjonvormidel üle poole kõrguse. Pista ahjuvorm koos portsjonvormidega ahju ja lase seal tunnikese küpseta.

  6. Kui tund on möödas, kontrolli, kui tundub, et brüleekreem on veel liiga vedel, jäta veel mõneks ajaks ahju.Nüüd tõsta portsjonvormid ööseks külmkappi. Enne serveerimist puista igasse vormi 1 teelusikatäis suhkrut. Vaata, et suhkrukihiga oleks kaetud kogu brüleekreemi pind, muidu läheb kreem ise kõrbema ja saab külge kõrbenud maitse. Kasuta gaasipõletit või pista vormid korraks tulikuuma ülagrilli alla, et tekiks õhuke kuldne karamellikiht, mis lusikaga vajutades kergesti katki praksub nagu esimene jääkirme talve alguses!

    NB! Karamellkihiga brüleekreemi ei tasuks külmkappi pikemalt seisma jätta, kuna muidu muutub krõbe karamellkiht pehmeks!

Recipe Notes

Kõik meie retseptid on testitud ja pildistatud Umami tiimi poolt.