Pistaatsia kreemi panna cotta karamelliga
Servings
3-4portsjonit

Servings
3-4portsjonit

Instructions
  1. Leota želatiinilehti külmas vees mõned minutid. Samal ajal kuumuta potis vahukoor, pistaatsia kreem ja 50 g suhkrut. Sega kuumutades vahukoort vispliga, kuni pistaatsia kreem on täiesti lahustunud ja segu heleroheline.

  2. Tõsta pott tulelt, pigista želatiinist üleliigne vesi välja ja lisa želatiin vahukoore sisse. Sega veel vispliga, kuni kogu želatiin on lahustunud. Vala saadud segu klaasidesse ja pane vähemalt 3 tunniks külmkappi tahkuma.

  3. Enne serveerimist tee karamell. Pane 5 spl suhkrut potti ja tulele. Alguses võib potti aegajalt liigutada, et suhkur ühtlaselt kuumeneks, aga kui suhkur juba päris sulama hakkab, siis ei tohi seda enam segada – karamell võib tükki minna.

  4. Jälgi pidevalt, kui suhkur on sulanud ja karamelli kuldset tooni, siis tõsta pott tulelt ja vala enne valmis pandud küpsetuspaberile soovitud piklikud kujundid. Puista igale kujundile veidi pistaatsiapähkleid. Oota umbes 5 minutit, kuni karamellist kujundid on jahtunud ja tahkunud, eemalda ettevaatlikult küpsetuspaber ja pista igasse panna cotta klaasi üks karamelli-pistaatsia kaunistus!

Recipe Notes

Idee: Saveur