Soovin saada tasuta e-kokaraamatut:

Saad tasuta e-raamatu ja liitud Umami uudiskirjaga! Juba üle 25 000 liituja!

Šokohoolikud, midagi teile

Head uudised šokolaadisõpradele – Umamist saab nüüd šokolaadi. Ja mitte lihtsalt šokolaadi, vaid Sampaka gurmeešokolaadi Barcelonast, mis on loodud kuulsa El Bulli restorani magusakoka Albert Adria enda poolt!

Image

CACAO SAMPAKA loodi Barcelonas 2000. aastal kõrgetasemelise šoklaadikultuuri arendamiseks. Sampaka kuulub gruppi, mille juured šokolaadiäris ulatuvad aastani 1920 (tegutsemine kakaoturul, kakaovõi, -pulbri ja kuvertüüri valmistamine). Cacao Sampaka on selle teekonna viimane täitunud unistus, et tuua šokolaadisõpradeni maailma šokolaadide tipp. Üks Sampaka omanikest on aastaid maailma parimaks restoraniks valitud legendaarse El Bulli magusakokk ja peakoka Ferran Adria vend Albert Adria. Tema loovuse tulemuseks on ka Sampaka põnevad maitsekooslused ja tasakaalustatud maitsed.

Image

Albert Adria (Foto: apicius.es)

Sampaka šokolaadimaja toodab šokolaadid ise, kontrollides tervet tootmisprotsessi alates parimate kakaoubade valimisest kuni pakendi kujunduseni välja. Et pakkuda midagi erinevatele maitsetele, leiate Sampakast nii klassikalisi maitsekombinatsioone kui julgeid uusi katsetusi (näiteks šokolaadid juustu, parma singi või palsamiäädikaga), ning isegi suhkruvabasid šokolaade. Albert Adriale meeldib šokolaadiga katsetada ja tänu tema El Bulli taustale on kliendid uued maitsekooslused hea meelega ära proovinud ja heaks kiitnud.

Sampaka šokolaadid on pigem „disainitud“ kui „toodetud“. Sampaka gurmeesarja šokolaadide valmistamisel kasutatakse vaid sama istanduse kakaoube, et maitsenüansid puhtana hoida ja mitte kokku segada. Lisaks on Sampaka välja töötanud üle 60 põneva maitsega tahvli, mistõttu Sampaka pole rõõmuks vaid šokohoolikutele vaid kõigile, keda huvitavad kulinaarsed elamused. Tumeda, piima ja valge šokolaadi tahvlid jagunevad omakorda viide „perekonda“: lisanditeta, maitsestatud, praksuvad, innovaatilised ja suhkruvabad.

Tutvu meie Sampaka šokolaadide valikuga siin!

 

Fotod: escueladecocinamas.blogspot.nl / rainforest-alliance.org / pinterest.com

Magusaid šokolaadielamusi soovides,

 

PS! Kui Sulle meeldis see postitus, siis liitu meie uudiskirjaga ja saad info uute postituste kohta oma mailile.

PS! Facebookis jälgib meid juba ligi 15 500 toidusõpra. Tule ka: Umamipood.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga