Risoto Milano moodi (risotto alla Milanese)
See on üks kõige klassikalisemaid Itaalia toite, mis sisaldab safranit. Erinevalt enamikust teistest risotodest, mis on omaette pearoaks, serveeritakse safraniga risoto juurde tihti veisekoodist osso buco’t või midagi muud, näiteks kammkarpe või isegi väikseid ribisid. Parim risoto tuleb, kui keeta ise puljong sibulast, porgandist ja sellerist, aga kui selleks aega ei ole, ajab asja ära ka heast kuubikust või kontsentraadist valmistatud puljong.

Instructions
  1. Valmista puljong ja hoia seda kuumana.

  2. Kuumuta paksu põhjaga potis 2 spl võid, lisa hakitud sibul ja prae segades klaasjaks. Lisa riis. Sega, kuni kõik terad on võised, ja kuumuta neid mõned minutid. Lisa vein. Lase minut keeda, vala juurde kulbitäis puljongit ja safran. Vähenda kuumust, sega ja lase risotol vaikselt podiseda, kuni peaaegu kogu vedelik on riisiterade sisse imbunud. Lisa järgmine kulbitäis puljongit ja sega uuesti kõik läbi.

  3. Jätka niimoodi puljongi riisi sisse keetmist, kuni riisiterad on pehmed, aga seest veel kergelt al dente. Risoto ei tohi olla kuiv, see peab olema kergelt kreemjas. Kui vaja, lisa enne tulelt võtmist veel veidi kuuma puljongit. Sega risoto sisse enamik riivitud juustust ja ülejäänud või. Maitsesta soola ja musta pipraga. Serveeri kohe omaette roana või liha/mereandide kõrvale.

Recipe Notes

Kõik meie retseptid on testitud ja pildistatud Umami tiimi poolt.